BIO zielona herbata Gyokuro Konacha - Japonia

Kod: 120/50G 120/100 Wybierz wariant
zł20,99 zł38,99 od zł20,99
Na stanie Na stanie Wybierz wariant
Waga
Chosen variant is not available. Reset selected parameters.
Możemy doręczyć do:
18.6.2024 18.6.2024 Wybierz wariant

Certyfikowana organiczna japońska Konacha.

Konacha oznacza dosłownie proszek herbaciany. Jest to mieszanka liści i łodyg, które powstają podczas produkcji Gyokuro (najdelikatniejszej zielonej herbaty).

Można szybko zaparzyć tę herbatę, ponieważ liście są bardzo cienkie. Sproszkowana herbata zwykle ma gorzki smak, ale ta herbata w ogóle nie ma gorzkiego smaku. Możesz więc cieszyć się wyśmienitym smakiem herbaty Gyokuro Konacha. Plantacje herbaty Gyokuro są całe pokryte, aby wydobyć ich przyjemny smak.

Pochodzenie : Japonia

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Konacha lub sproszkowanej herbaty nie należy mylić z herbatą Matcha. Podczas gdy Matcha powstaje poprzez zmielenie liści herbaty w kamieniu na drobny proszek, Konacha jest wytwarzana z pyłu herbacianego, który powstaje podczas przetwarzania innych herbat.

Jakość herbaty Konacha zależy od miejsca, z którego pochodzi. Nasza Konacha pochodzi z przetwarzania herbaty Gyokuro; jednak inne herbaty Konacha mogą być wytwarzane poprzez przetwarzanie herbaty Sencha. Nasza Konacha to specjalnie wyselekcjonowana, unikalna odmiana, która wytrzymuje wrzątek bez utraty smaku i koloru. Konacha to bardzo prosta słodka, lekko trawiasta herbata startowa o niewielkiej goryczce. Konacha znana jest w Japonii jako herbata podawana głównie w restauracjach sushi.

Instrukcje dotyczące przygotowania

Uważamy, że herbata powinna być parzona zgodnie z osobistym gustem.

Chętnie udzielimy rekomendacji, abyś mógł zacząć, ale nie krępuj się eksperymentować! Podczas parzenia herbaty należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość herbaty, temperaturę wody i czas parzenia. Parzenie herbaty Konacha lub jakiejkolwiek innej zielonej herbaty może niewątpliwie dać fantastyczną filiżankę, ale tradycyjna metoda naprawdę wydobywa piękne właściwości umami, z których jest znana.

Zalecamy zaparzanie jednej łyżeczki herbaty Konacha w 250ml wody podgrzanej do 70°C (lub mniej) przez zaledwie minutę. Następnie naparować jeszcze raz lub dwa razy, zwiększając nieznacznie czas infuzji z każdym kolejnym naparem. Aby uzyskać najlepszy smak, użyj świeżej wody, jeśli to możliwe i unikaj nadmiernego gotowania.

Staraj się nie parzyć herbaty dłużej niż to konieczne, ponieważ uzyskasz niepożądaną gorycz z liści. Jeśli chcesz uzyskać mocniejszy napar, nie musisz parzyć dłużej, wystarczy użyć więcej herbaty. I nie zapomnij ponownie zaparzyć liści herbaty, aby wydobyć z nich jak najwięcej!

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: