Kawa Ziarnista Świeżo Palona Kolumbia 100% arabika 1kg

Kod: 111
Promocja Nowość
zł115,99 –41 %
Kolumbie
zł115,99 –41 % zł67,99
Na stanie
Możemy doręczyć do:
9.6.2023

100% Arabica

Najpierw czuć aromat pełen karmelu, nut owocowych i czekolady, a następnie nuty cytrusowe i miód z cytrynową pozostałością. Kwasowość jest jasna i średnia. Naprawdę wyjątkowa kawa. Na całym świecie kolumbijska kawa jest uważana za najlepszą na świecie.

 

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Kolumbia słynie z uprawy jednych z najlepszych ziaren kawy na świecie, kawa kwitnie na dużych wysokościach tropikalnej Kolumbii, kawa jest uprawiana w cieniu drzew bananowych, co znacznie wpływa na sposób wzrostu ziaren.

 Chociaż kraj ten produkuje szalone ilości kawy, to w rzeczywistości eksportuje wiele swoich najlepszych ziaren. Choć to świetny pomysł, by wybrać się do Kolumbii na filiżankę kawy, można też zaparzyć ziarna w domu.

Co więc sprawia, że kolumbijska kawa jest tak wyjątkowa?

Mówiąc o tej kawie, mamy na myśli zazwyczaj tradycyjną metodę przygotowania lub palenia. W przypadku kolumbijskiej kawy niekoniecznie mówimy o metodzie parzenia czy palenia, ale o sposobie uprawy ziaren.

W Kolumbii panuje niemal idealny klimat do uprawy kawy, a w wyniku tego środowiska kolumbijska kawa wytwarza specyficzny rodzaj ziaren. Kolumbia otrzymuje obfite opady deszczu i w żadnym momencie roku temperatury nie spadają poniżej zera. Tropikalne położenie jest idealne do uprawy kawy, a ona rośnie! W Kolumbii jest około 600 000 plantatorów kawy i większość z nich zbiera ziarna ręcznie.

Oczywiście po wyhodowaniu ziaren wiele rzeczy może pójść nie tak, ziarna muszą być jeszcze odpowiednio przetworzone i zaparzone, a błąd w tych procesach może znacząco zmienić smak kolumbijskiej filiżanki. Mimo to, kupowanie kolumbijskiej kawy to zawsze dobry początek.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Kawa i herbata
Arabika: 100%
Ziarnista: tak
Waga: 1 kg

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: