Kawa Ziarnista Świeżo Palona India 1kg

Kod: 108
Promocja Nowość
zł79,99 –30 %
India
zł79,99 –30 % zł55,99
Na stanie
Możemy doręczyć do:
7.2.2023

India Cherry

wysokiej jakości, mocna i intensywna robusta o lekko czekoladowym smaku, wyższej goryczce typowej dla robusty i wyższej zawartości kofeiny, która jest nawet dwukrotnie wyższa niż w przypadku arabiki.

Wysokiej jakości robusta jest trudna do zdobycia, a Indie są jednym z niewielu krajów, w których produkuje się robustę klasy Espresso. Tym, co odróżnia wysokiej jakości robustę od jej gorszej jakości odpowiednika, jest wysoki poziom staranności, z jaką plantacje kawy w Indiach uprawiają, zbierają i przetwarzają robustę - zwykle z taką samą starannością, jak w przypadku ziaren Arabiki.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Do czynników tych należą:

  • Duża wysokość (do 1400 m)
  • Rosnące w cieniu
  • Nacisk na jakość ziarna nad plonem roślin
  • Selektywne zbieranie
  • Staranne i obszerne pranie i suszenie
  • Staranne sortowanie i klasyfikowanie

Dzięki tym wysiłkom indyjskie kawy robusta należą do najczystszych i najlepszych kaw robusta na świecie. Nie ma w niej nic z gumowatego posmaku, jaki zwykle kojarzy się z tymi kawami. W efekcie indyjska robusta stała się integralną częścią włoskich i europejskich mieszanek espresso.  Dlatego też rynki kawowe stawiają na te ziarna znaczną premię.

Palarnie uważają indyjską robustę za znacznie lepszą niż robusta innego pochodzenia. Indyjskie ziarna robusta zapewniają gładką filiżankę o intensywnym aromacie i zapachu przypominającym czekoladę. Mają też stosunkowo przyjemny posmak i charakterystykę filiżanki, która jest właściwie dość podobna do arabskiej.

Wyjątkowa dla indyjskiej robusty jest również obróbka ziaren za pomocą tzw. metody księżycowej. Po zbiorach kawa przez kilka tygodni poddawana jest działaniu zimnych wiatrów i deszczów monsunowych, które w Indiach mają prawdziwą moc, nadając jej bardzo specyficzny smak, za który jest poszukiwana przez wielu.

Smak : Robusta jest po prostu mocniejsza od Arabiki i jest też gorzka. Jest to mocna kawa z piękną wysoką cremą z nutami czekoladowymi. Wiśnia nie jest kwaśna, ma średnią lub niską kwasowość. To mocna, intensywna kawa, którą docenisz zwłaszcza wtedy, gdy potrzebujesz prawdziwego pick-me-up'a. Zawartość kofeiny wynosi około 250 mg na filiżankę, podczas gdy Arabica ma niższą zawartość około 120 mg.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Kawa ziarnista
Robusta: 100%
Ziarnista: tak
Waga: 1 kg

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: